Hoist 02 factory and suppliers | Gaomi Mingda

дигалка 02

Краток опис:

Може да се произведуваат континуиран спирала сечило со надворешниот дијаметар од 40-800 mm, внатрешен дијаметар од 8-400 mm и дебелина од 2-30 мм. материјал на сечилото е јаглероден челик, манган челик и нерѓосувачки челик. Ротација насока може да се лево и десно, должината на различни спецификации на спирала ножот и дупчалка со спирална бургија вратило. Овој производ може да биде широко се користат во земјоделското бербата машини, жито Машини за обработка, машини за изградба, инженеринг машини, хемиски машини, третман на мил ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Може да се произведуваат континуиран спирала сечило со надворешниот дијаметар од 40-800 mm, внатрешен дијаметар од 8-400 mm и дебелина од 2-30 мм. материјал на сечилото е јаглероден челик, манган челик и нерѓосувачки челик. Ротација насока може да се лево и десно, должината на различни спецификации на спирала ножот и дупчалка со спирална бургија вратило. Овој производ може да биде широко се користат во земјоделското бербата машини, жито Машини за обработка, машини за изградба, инженеринг машини, хемиски машини, опрема за третман на мил, рударски машини, дупчење машини прав, гранули, масивни материјал транспорт.
  Производство може да се прилагоди според цртеж на корисникот и примерок: внатрешен дијаметар е поголема од или еднаква на 8мм, надворешниот дијаметар е помалку од или еднакво на 800мм, дебелина е 3мм-20mm, било која должина, било завртката насока pitch.Rotating на лево и десно можат да бидат различни спецификации на сечилото
  Во согласност со спецификациите сечилото, постојат три производни процеси:
  1. континуирано ладно тип тркалање, кој се применува на дебелина од 3-5mm и внатрешниот дијаметар од повеќе од 20мм и надворешниот дијаметар од помалку од 800мм.
  2. Континуирано ликвидација тип, се применуваат за дебелина 3-20mm, внатрешен дијаметар од 8 мм или повеќе, и надворешен дијаметар од 200 mm или помалку.
  3. тип печат продолжување, се применуваат за сите модели, но посебно мувла треба да се направи.

  Може да се произведуваат континуиран спирала сечило со надворешниот дијаметар од 40-800 mm, внатрешен дијаметар од 8-400 mm и дебелина од 2-30 мм. материјал на сечилото е јаглероден челик, манган челик и нерѓосувачки челик. Ротација насока може да се лево и десно, должината на различни спецификации на спирала ножот и дупчалка со спирална бургија вратило. Овој производ може да биде широко се користат во земјоделското бербата машини, жито Машини за обработка, машини за изградба, инженеринг машини, хемиски машини, опрема за третман на мил, рударски машини, дупчење машини прав, гранули, масивни материјал транспорт.

  Производство може да се прилагоди според цртеж на корисникот и примерок: внатрешен дијаметар е поголема од или еднаква на 8мм, надворешниот дијаметар е помалку од или еднакво на 800мм, дебелина е 3мм-20mm, било која должина, било завртката насока pitch.Rotating на лево и десно можат да бидат различни спецификации на сечилото

  Во согласност со спецификациите сечилото, постојат три производни процеси:

  1. континуирано ладно тип тркалање, кој се применува на дебелина од 3-5mm и внатрешниот дијаметар од повеќе од 20мм и надворешниот дијаметар од помалку од 800мм.

  2. Континуирано ликвидација тип, се применуваат за дебелина 3-20mm, внатрешен дијаметар од 8 мм или повеќе, и надворешен дијаметар од 200 mm или помалку.

  3. тип печат продолжување, се применуваат за сите модели, но посебно мувла треба да се направи.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !